Bezpłatne porównanie kredytów w Wałbrzychu

Potrzebujesz pomocy eksperta finansowego? Zadzwoń do nas!
pon – pt: 8:00 – 17:00

+48 533 88 78 78

Wybór odpowiedniego kredytu zależy głównie od tego, jakie mamy potrzeby. Dla jednych najważniejsze będzie to, aby pożyczka miała jak najniższy koszt, a dla innych kluczowym rozwiązaniem będzie otrzymanie pieniędzy jak najszybciej.

Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu w banku, w którym posiada konto. Wydawać by się mogło, że dzięki wieloletniej relacji oferta będzie najkorzystniejsza. Jednak jak się okazuje, korzystniejszy kredyt można otrzymać w innym banku.

Co warto sprawdzić przed zaciągnięciem kredytu w Wałbrzychu?

Najwięcej osób decyduje się na kredyty w Wałbrzychu głównie ze względu na niskie oprocentowanie. Trzeba jednak porównać wszystkie koszty związane z zaciąganym finansowaniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na całkowity koszt kredytu, który składa się z:

  • prowizji za udzielenie – jest to jednorazowa opłata, która pobierana jest przez bank podczas uruchamiania pożyczki. W większości przypadków ten dodatkowy koszt doliczany jest do zadłużenia w momencie przyznania kredytu. Wysokość prowizji wynosi od 0 do 20% kwoty kredytu,
  • odsetek – ich wysokość uzależniona jest od oprocentowania kredytu i zawsze znacznie rośną, gdy kredytobiorca nie spłaca rat w terminie,
  • ubezpieczenia – koszt całkowitego kredytu podwyższony jest o składki ubezpieczeniowe, ale dzięki takiemu rozwiązaniom możemy liczyć na to, że w chwili, gdy stracimy pracę lub ulegniemy wypadkowi i nie będziemy mogli pracować to ubezpieczyciel pokryje nasze zobowiązanie.

Jakie są największe zalety kredytów?

Najczęściej na bieżące wydatki lub remont mieszkania zaciągamy kredyt. W Wałbrzychu z takiego finansowania korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy.

Największe zalety kredytów to:

  • możliwość szybkiego uzyskania pieniędzy – w ciągu kilku godzin można uzyskać niezbędne finansowanie na naprawę samochodu lub poprawę finansów w firmie. Pieniądze pozyskane z kredytu pomagają również bardzo szybko wydostać się z trudnej sytuacji finansowej,
  • różne rodzaje finansowania – w Wałbrzychu można uzyskać kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny lub konsolidacyjny,
  • niezbędne środki na inwestycje – kredyt umożliwia również zdobycie pieniędzy na planowane inwestycje, takie jak zakup mieszkania, budowę domu czy założenie własnej firmy,
  • dostosowanie warunków kredytu do własnych możliwości – warunki pożyczki można dostosować do własnych zarobków, dzięki czemu ustala się odpowiedni okres kredytowania, wysokość rat oraz odsetki,
  • szereg dodatkowych udogodnień – chodzi tutaj między innymi o przesunięcie raty kredytu, zwolnienie z płacenia odsetek przez kilka miesięcy oraz malejące raty.

Dlaczego warto współpracować z doradcą kredytowym w Wałbrzychu?

 

Budowa nowego domu, kompleksowy remont mieszkania lub zakupy drugiego samochodu to przedsięwzięcia, które wymagają dość dużych nakładów finansowych. Bardzo często wiele osób decyduje się na to, aby zaciągnąć odpowiedni kredyt, który pomoże zrealizować zaplanowane marzenia.

Wiele osób podejmuje tego rodzaju decyzję samodzielnie, ale jeżeli nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie finansów, to warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy w tym temacie. W Wałbrzychu dostępnych jest wiele ofert kredytowych i bardzo często trudno jest początkującej osobie zorientować się, która będzie najkorzystniejsza. Dlatego przy podejmowaniu ostatecznej decyzji warto mieć do pomocy doświadczonego specjalistę zajmującego się kredytami.

Niezależny doradca kredytowy w Wałbrzychu pomoże znaleźć optymalną ofertę, ale również zaoszczędzi mnóstwo czasu kredytobiorcy, ponieważ nie trzeba wtedy samodzielnie zapoznawać się z wszystkimi dostępnymi ofertami na rynku. Kredyt zostanie dopasowany tak, aby można było bez problemu spłacać raty i egzystować bez zaciskania pasa.

Jak wygląda współpraca z doradcą finansowym działającym w Wałbrzychu?

Przede wszystkim doświadczony doradca kredytowy działający na terenie Wałbrzycha zbada zdolność kredytową pożyczkobiorcy. To jaką kwotę kredytu będziemy mogli otrzymać, zależy głównie od tego, jakie dochody uzyskujemy, skąd jest ich źródło, ile mamy osób na utrzymaniu, jakie mamy wydatki oraz czy posiadamy jakiekolwiek zobowiązania.

Doradca finansowy doskonale wie, jakie są zasady liczenia zdolności kredytowej w poszczególnych bankach i może wyszukać dla swojego klienta najlepszą ofertę dostosowana do jego potrzeb oraz możliwości zarobkowych. Specjalista zajmujący się kredytami pomoże również przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, które wymagane są do złożenia wniosku.

Korzystając z pomocy eksperta, klient oszczędza bardzo dużo czasu, ponieważ nie musi zajmować się samodzielnie przygotowaniem pełnej dokumentacji i ma pewność, że wszystko zostanie przygotowane na czas. Warto również wspomnieć o tym, że doradca kredytowy w Wałbrzychu będzie cały czas współpracował z klientem, nie tylko przed, ale także po uruchomieniu kredytu i w przypadku, gdyby kredytobiorca wpadł w tarapaty finansowe. Pomoże on znaleźć najlepsze rozwiązanie, nawet w bardzo trudnej sytuacji związanej z utratą stałego zarobku czy wypadkiem, który nie pozwala wykonywać pracy.

Potrzebujesz pomocy eksperta finansowego? Zadzwoń do nas!

poniedziałek – piątek: 8:00 – 17:00

+48 533 88 78 78

Ekspert Finansowy Wałbrzych –
Bezpłatne doradztwo finansowe woj. śląskie