O czym powinniśmy pamiętać jeśli korzystamy z karty kredytowej?
O czym powinniśmy pamiętać jeśli korzystamy z karty kredytowej?
September 29, 2020
Nie mam pieniędzy na spłatę kredytu, co mam zrobić?

Nie mam pieniędzy na spłatę kredytu, co mam zrobić?

Nie mam pieniędzy na spłatę kredytu, co mam zrobić?

Obecnie masz stałą pracę, niezłe zarobki, może własną firmę. Żonę bądź męża, psa i żyjesz w zdrowiu. Jednak nie wiadomo co się może stać w przyszłości. Kredyt zaciągnięty dzisiaj, za jakiś czas może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia. Co zrobić w przypadku, gdy nie masz już możliwości spłacać swojego kredytu? Z jakich rozwiązań można skorzystać w takiej sytuacji?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można sobie poradzić z problemami finansowymi i zaciągniętym kredytem. Wiele spraw w naszym życiu jest od nas niezależnych, dlatego banki są przygotowane na takie sytuacje. Następujące produkty bankowe będą w stanie wspomóc cię w ciężkiej sytuacji finansowej.

Nie mam pieniędzy na spłatę kredytu, co mam zrobić?
Nie mam pieniędzy na spłatę kredytu, co mam zrobić?

Czym różnią się od siebie wakacje kredytowe i karencja w spłacie kredytu?

Wakacje kredytowe i karencja w spłacie kredytu są jedną z możliwości, które są pomocne w wypadku, gdy masz problemy ze spłatą rat. Z takiej możliwości można skorzystać, kiedy masz chwilowe problemy finansowe, jednak masz pewność, że szybko jesteś w stanie sobie z nimi poradzić. Po powrocie do stanu finansów sprzed „kryzysu” można wrócić do normalnej formy spłacania kredytu. Różnica pomiędzy jedną a drugą formą jest całkiem wyraźna. Wakacje kredytowe umożliwiają zrobienie sobie całkowitej przerwy od spłacania rat. Zostaje zatrzymane spłacanie zarówno części odsetkowej jak i kapitałowej. Natomiast karencja w spłacie obejmuje przerwę w spłacie kapitału, jednak wciąż kredytobiorcę obowiązuje spłata odsetek.

Na czym polega refinansowanie kredytu?

Refinansowanie kredytu jest to narzędzie, które umożliwia ponowne przeliczenie kredytu na lepszych warunkach dla kredytobiorcy. Można z niego skorzystać w wypadku, gdy stopy procentowe są niższe aniżeli były w momencie zaciągania kredytu. Umożliwia to osobie która zaciągnęła kredyt zmniejszyć jego koszty. Różnica jaka zostanie wyliczona idzie na poczet zysku dłużnika. Jednakże, tak do końca nie ma nic za darmo. Należy liczyć się z tym, że raty zostaną zmniejszone, niemniej okres kredytowania ulegnie wydłużeniu.

W jaki sposób konsolidacja kredytu może pomóc z spłacie zadłużenia?

Konsolidacja kredytu nazywana jest również jego rolowaniem. Polega ona na tym, że umożliwia połączenie kilku mniejszych kredytów lub pożyczek w jeden. W jaki sposób może to pomóc w spłacie kredytu? Otóż to, jeżeli dłużnik posiada kilka mniejszych pożyczek, może mieć trudności z ich obsługą. Każda z nich jest inaczej oprocentowana, często opłaty należy wykonywać na konta różnych banków. Zrolowanie zadłużenia umożliwia połączenie wszystkich zobowiązań w jedno, dając przy okazji pewne ulgi pod względem oprocentowania. Przede wszystkim jednak daje święty spokój i jedną konkretną sumę do spłaty każdego miesiąca.

Comments are closed.